Snapchat lanceert TrueDepth camera-aangedreven AR-lenzen gedemonstreerd tijdens onthulling van iPhone X

Snapchat lanceerde vrijdag een trio van iPhone X-exclusieve lenzen die het maanden geleden had beloofd.

Ze omvatten een Mardi Gras-achtig masker, een Day of the Dead-schedel en een vergulde oogkap, zei The Verge. Gebruikmakend van TrueDepth-camerahardware en Apple's API's, volgt de app 50+ gezichtsspieren in realtime, inclusief bewegingen in de oogleden en mond.

Trackinggegevens van hoofd en gezicht, in combinatie met diepte-informatie, worden vervolgens gebruikt om augmented reality-maskers op het gezicht van de gebruiker te vormen en te superponeren.

iPhone X-lenzen blijven strakker aan je gezicht kleven

Met dieptegegevens kan de app een onscherpe achtergrond weergeven, vergelijkbaar met de portretmodus. Als u enkele details nader bekijkt, zult u merken dat objets zoals diamanten die deel uitmaken van de nieuwe augmented reality-maskers op de juiste manier omgaan met de omgevingsverlichting van de gebruiker.

Dit is een backend-vernieuwing waarvoor geen update van de mobiele app van Snapchat vereist is. Start Snapchat nu meteen op je iPhone X en je zou toegang moeten hebben tot de drie nieuwe lenzen vanuit de app. Als u geen iPhone X bezit, ziet u de nieuwe filters niet.

Hoewel app-makers toegang hebben tot de gezichtstopografie van de gebruiker, wordt de wiskundige weergave van uw gezicht die de Face ID-functie gebruikt om u de telefoon in één oogopslag te ontgrendelen, veilig gecodeerd opgeslagen in de Secure Enclave. Die cruciale gegevens verlaten uw apparaat nooit: het wordt niet gedeeld met apps, het is niet beschikbaar voor ontwikkelaars of opgeslagen in iCloud.

Apple verbiedt ontwikkelaars ook strikt gezichtsopnames te gebruiken voor profielgebruikers, gerichte advertenties te leveren of die gegevens te verkopen aan analysebedrijven en gegevensmakelaars.

Grijp Snapchat gratis uit de App Store.