Intel lanceert een enorme patentveiling met betrekking tot mobiele draadloze connectiviteit

Intel maakt deze week golven op de mobiele markt, omdat het bedrijf officieel plannen heeft gemaakt om verder te gaan met een massale patentverkoop.

Volgens een rapport van IK BEN op dinsdag gaat Intel vooruit met een van de meest verkochte patentverkopen in vele jaren. De publicatie stelt dat het bedrijf ergens rond 8.500 activa van zijn enorme octrooiportfolio wil afstoten, waarbij al deze worden ontladen gecentreerd rond mobiele draadloze connectiviteit.

In april kondigde Intel aan dat het zich helemaal terugtrok uit de mobiele 5G-markt, een stap die werd vergemakkelijkt door het partnerschap tussen Apple en Qualcomm dat rond dezelfde tijd werd aangekondigd. Intel is naar verluidt op zoek naar een koper voor zijn 5G-smartphonemodembedrijf, en er wordt gezegd dat Apple in de race is om dat bedrijf te beveiligen.

Het veilingaanbod bestaat uit twee delen: de mobiele portfolio en een portfolio met verbonden apparaten. De eerste omvat ongeveer 6.000 patentactiva met betrekking tot 3G, 4G en 5G cellulaire standaarden en een extra 1.700 assets die lezen over draadloze implementatietechnologieën. De laatste bestaat uit 500 patenten met brede toepasbaarheid in de halfgeleider- en elektronica-industrie. Hoewel dat een groot deel van Intel's mobiele IP vertegenwoordigt, wordt ervan uitgegaan dat het aanzienlijke draadloze middelen zal behouden.

In het oorspronkelijke rapport staat dat Intel Nader Mousavi van Sullivan & Cromwell het veilingproces laat afhandelen. Intel verwacht naar verluidt "niet-bindende indicaties van interesse van bieders begin augustus".

Dit zal zeker een van de grootste patentverkopen in de geschiedenis zijn, en met de ambtstermijn die Intel in de mobiele markt heeft gehad, kan het een van de meest lucratieve zijn voor elke entiteit die een aantal van deze patenten ophaalt. Zoals opgemerkt in het oorspronkelijke rapport, zou dit natuurlijk een stap kunnen zijn waarvan Intel hoopt dat het nog meer interesse zal opwekken in zijn 5G-smartphonemodembedrijf.